Gdzie na sądeckiej starówce szukać pereł?


Gdzie na sądeckiej starówce szukać pereł?

Perły, połyskujące klejnoty, znane są od 6 tysięcy lat. Są cenione w jubilerstwie i od dawien dawna były bardzo popularne. Nosiły je z wielkim kunsztem królowe i damy dworu.

Przez 6 tysięcy lat, aż do dziś perły nie straciły swojej ponadczasowej wartości. Nadal są cenione jako ozdoby, a nawet weszły na stałe do wielu języków stając się synonimem dóbr rzadkich i cennych.

Perła na lokalnym rynku

Ale dlaczego piszemy o perłach na stronie restauracji? Jeżeli zadajesz sobie pytanie „Gdzie na sądeckiej starówce poszukiwać pereł?” to mamy dla Ciebie małą podpowiedź.

Cafe Kwadrans nie istnieje może od 6 tysięcy lat, ale od 6, ale już jest określane „perłą”. W 2015 r. otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Kongregacji Kupieckiej w Nowym Sączu, która przyznała naszej restauracji tytuł Perły Nowosądeckiej Starówki.

Konkurs opierał się nie tylko na głosach specjalnej kapituły konkursowej, ale również do głosowania zostali dopuszczeni Internauci. I to dzięki ich wspólnym głosom zostaliśmy laureatami nagrody. Tym większe wyróżnienie, że zawdzięczmy je naszym gościom, bo to oni oddawali na nas głosy w konkursie.

Kwadrans to za mało

Zobacz film zrealizowany przez portal Sądeczanin, w którym poznasz pracowników Cafe Kwadrans oraz panią Urszulę, właścicielkę restauracji, która z pasją opowiada o tym miejscu. Jak już ktoś trafnie zauważył, można tutaj całkiem zapomnieć o upływającym czasie…

  • Jaki był plan na restaurację?
  • Skąd biorą się nasze produkty?
  • Co pomyślałaby o nas Magda Gesler?